Víkend 5. a 6. decembra

Sobota: Svätý Jur – Bratislava, Rača

Do posilňovne chodievam na 1 ½ hodinové tréningy pravidelne v pondelok, stredu a piatok. Osobného trénera mi robí môj syn. V utorok a štvrtok zase mávam 1 ½ hodinové kardio cvičenia s Nordic walking. Cez víkendy robievam takmer vždy dlhšie výlety, samozrejme ako správny inštruktor, vždy s Nordic walking (striedavo v Malých Karpatoch a v okolí Banskej Bystrice).

Nakoľko mal môj tréner včera naliehavé pracovné povinnosti, preložili sme pravidelný tréning nôh na sobotu dopoludnia. Na pravé poludnie som sa ešte vybral aspoň na takú menšiu oddychovku. Zvolil som si moju obľúbenú trasu Svätý Jur, Biely kríž, Rača, ktorú som absolvoval v nádhernom bezoblačnom počasí neskorej jesene. Po ťažkom tréningu nôh som bol síce trochu unavený, ale prežil som to.

Celkovo mi táto oddychovka trvala 3 hodiny. Cestou som sa zastavil v horskom hoteli Eva na kávu a ako vždy na malé občerstvenie v bufete Včelín na Bielom kríži.

Nedeľa: zastávka  MHD č. 43 Lesopark – Rača

Po včerajšom fyzicky náročnom dni som sa aj dnes rozhodol len pre oddychovku s Nordic walking, najmä keď pohľad z okna nebol veľmi optimistický - hmla a mokro ako po daždi. Autobusom MHD č. 43 som sa odviezol na konečnú zastávku Lesopark. Táto nenáročná trasa je vhodná pre Nordic walking celoročne.  Pravým oblúkom vedie do kopca ponad sanatórium po neznačkovanej nespevnenej lesnej ceste, ktorá križuje žlto značenú cyklistickú cestu. Na nej sa odbočuje vľavo a opäť pravým oblúkom až po lesnú cestu Kamzík – Biely kríž, označenú červenou turistickou značkou. Asi tak po hodine nasleduje križovatka s Knižkovou dolinou, ktorou sa dá zbehnúť do Rače. Je to naozaj len taká oddychovka, ktorá netrvá dlhšie ako 2  hodiny. Napriek nevľúdnemu hmlistému počasiu som dnes v lese stretol nezvykle veľa jednotlivcov a väčšie či menšie skupiny bežcov, turistov alebo ľudí, ktorý si len tak vyšli na nedeľnú prechádzku.