Víkend 19. a 20. decembra

Sobota: Bratislava, Krasňany – Marianka

Predpoveď počasia na dnes: prevažne zamračené a hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách polojasno. Občas mrholenie. Najvyššia denná teplota 2 až 7 °C. Slabý vietor.

Po včerajšom ťažkom tréningu nôh som rozmýšľal o nejakej ľahšej vychádzke. Po chvíli uvažovania som sa rozhodol, že si len tak zájdem do Marianky na kávu. Vybral som sa po modrej cyklistickej trase: Krasňany – Spariská – U Slivu – Malý Slavín – Marianka, ktorá vedie po najprv po asfaltovej lesnej ceste. Táto sa od Malého Slavína mení na spevnenú lesnú cestu, pred vstupom do Marianky rozblatenú. Počasie nič moc, napriek tomu som stretol pomerne veľa turistov, niektorých aj s paličkami. V Marianke som si dal kávu a bez dlhšieho čakania som sa odviezol autobusom MHD do Bratislavy. Bol to taký pohodový tréning v príjemne tichom lesnom prostredí neskorej jesene.

Nedeľa: Vianočný výšľap s Nordic walking

Už dlhšiu dobu bol na vpohybe.sk  naplánovaný vianočný výšľap Marianka – Rača na nedeľu 20.12.2015, lebo sme rozmýšľali na záver roka o  niečom nenáročnom. Počasie však bolo horšie ako včera. Sychravo, zamračené nízkou oblačnosťou s občasným mrholením a vietor. Takže nič moc. Keďže som sprevádzal zorganizovanú malú skupinu vpohybe.sk, prešli sme sa po trase zo včera, len opačným smerom. Boli sme radi, že sme to zvládli a už dnes sa tešíme na Nordic walking sezónu 2016.