Víkend 15. a 16. augusta

Nedeľa: Smolenice – jaskyňa Driny - Smolenice

Do Smoleníc sme dorazili autobusom z Bratislavy o 10:00 hod. K jaskyni Driny sme si zvolili najkratšiu ale zároveň pre chodcov najťažšiu trasu po zelenej turistickej značke od autobusovej zástavky pri Obecnom úrade. Na najbližšej lúke sme si spravili krátku Nordic walking rozcvičku, zopakovali si základy správnej Nordic walking techniky a svižným tempom sme vyrazili smerom k jaskyni. Zelená turistická značka vedie najprv do lesa a neskôr začína stúpať do mierneho kopca. Nasleduje oblasť ochranného pásma národnej prírodnej pamiatky jaskyne Driny, ktorá prechádza okolo pôvodného objavného vstupu do jaskyne a na záver zostupuje skalnatým chodníkom k jaskyni, ku ktorej sme dorazili trochu unavení cca po 1 hodine.

Napriek tomu, že najbližší vstup začínal o 12:00 hod., rozhodli sme sa pre návštevu tejto podzemnej perly Malých Karpát. Z prehliadky, ktorá trvala približne 40 minút sme boli nadšení nielen my, ale aj početná skupina ostatných návštevníkov, prevažne rodín s malými deťmi. Keďže sme chceli stihnúť autobus do Bratislavy, ktorý odchádza zo Smoleníc o 13:40 hod., zrýchleným tempom sme vyrazili vpred po žltej turistickej značke smer Smolenický zámok, aby sme od Vlčiarne zbehli po modrej turistickej značke cez Dolinu Hlboča (kaňonové údolie s obnaženými skalnatými útvarmi a krasovými javmi trochu pripomína Gaderskú dolinu) k autobusovej zástavke pri Obecnom úrade. Autobus o 13:40 hod. sme síce nestihli, ale aspoň sme ho videli odchádzať.

Hoci bol tento výlet viac-menej pohodový, celé to bolo najmä o stretnutí priateľov severskej chôdze, o spoznávaní Smolenického krasu a užívaní si pekného slnečného počasia.

Ďakujem všetkým za príjemne strávenú nedeľu v nádhernom lesnom prostredí tejto časti Malých Karpát a dovidenia nabudúce.

Na tomto výšľape som bol sprievodcom skupiny vpohybe.sk