APRÍL

Tento mesiac sa začínam venovať voľno časovým aktivitám na plný úväzok. Chcem športovať, chodiť na výlety, relaxovať, vzdelávať sa.

Sobota 2.4.2016 Bzovík

Výročná členská schôdza KST Lokomotíva Banská Bystrica. Dopoludnia sme absolvovali výlet v Hontianskych Tesároch:

aby sme sa po malom občerstvení presunuli do Bzovíka.

Po 3 rokoch som sa vybral na výlet bez paličiek na Nordic walking. Už to viackrát neurobím. Jednoducho potrebujem chôdzu cítiť aj v rukách. Je skutiočne pravdou, že Nordic walking je prudko návykový.

Nedeľa 3.4.2016

Výlet s Nordic walking na trase Banská Bystrica - Šachtičky - Panský Diel - Banská Bystrica

Dnes sa oteplilo a bolo takmer jasno. V takomto počasí sa nedá sedieť doma. Na Šachtičkách bol ešte sneh, ale už sa nelyžovalo. Po ceste späť som v lese pod Panským Dielom stretol turistku, ktorá mi hovorila, že v týchto miestach videla včera o 14:30 hod. medveďa.

Pondelok 4.4.2016

Rozhodol som sa, že v pondelok, stredu a piatok budem chodiť do fitness centra Sásová, v utorok a štvrtok v rámci kardio tréningu si dám Nordic walking, no a v sobotu a v nedeľu budem relaxovať na výletoch s Nordic walking. Uvidíme, ako sa mi to bude dariť.

Utorok 5.4.2016

Zatiaľ sa cítim, ako by som bol len na dovolenke. Nakoľko bola mimoriadne priaznivá predpoveď počasia,  rozhodol som sa pre výlet na Popradské pleso. Cesta začína vlakom ráno o 5:34 hod. cez Vrútky, Štrbu a Štrbské pleso, kam som prišiel o cca 8:05 hod. Bolo krásne počasie a príjemné teplo. Nakoľko môžem cestovať vlakom zadarmo, vyberiem sa na podobný výlet častejšie.

Tréner mi poradil, aby som od 11. apríla skúsil chodiť do fitka v pondelok až piatok, aby som robil kardio podľa uváženie a cez výkend aby som relaxoval. V nedeľu 17. apríla sa teším na (pre mňa už 4. ročník) Nordic walking preteky  Cross country Rača - Kamzík. Zatiaľ stíham len 2 krátke tréningy a okolí Sásovej.

Nedeľa 10.4.2016 počas tráningu v Sásovskej doline:

Piatok 16.4.2016 nad sídliskom Sásová (vzadu uprostred je kameňolom, popri ktorom vľavo vedie cesta na Šachtičky):

Nedeľa 17.4.2016 Cross country Pezinská Baba (Rača) - Biely Kríž - Kamzík

Na štarte v Rači:

Som v polovici 16 km trate:

Tohto roku som tréning Nordic walking podcenil. Na 16 km trati som mal o 25 minút horší čas ako minulý rok a bolo mi veľmi teplo. Už sa teším na budúci ročník.

Záver apríla sa aj v Banskej Bystrici niesol v duchu výrazného ochladenia. Nebol zasnežený len hrebeň Nízkych Tatier, ale aj Panský Diel z juhu. Sneh bol od nadmorskej výšky cca 800 metrov.

Cestou do fitness centra v Sásovej 28. apríla:

Počas kardio tréningu s Nordic walking dňa 29. apríla: